czwartek, 3 października 2019

Strefy według ba gua w projekcie ogrodu. Strefa 2 (związki).·       Strefa 2 (związki).

Znaczną cześć zajmuje ogród kamienny Zen. Piasek w białej barwie jest wysypany w kamiennych ramach, których część tworzy narożna ława z dwiema czerwonymi aksamitnymi siedziskami w kształcie koła. Na piasku znajdują się szare otoczaki i różniej wielkości kamienie z kępami mchu. Północną ścianę obrasta bluszcz, pomiędzy jego liśćmi wydzielona jest nisza dla srebrnej figurki Buddy. W narożniku o okrągłym otworze, w kamiennym siedzisku, rośnie karłowata sosna japońska. Od frontu obszar ten częściowo zasłaniają dwa cyprysy, uformowane w kształcie wrzecion (wysypane przy gruncie czarnymi kamieniami).
Obszar ten tworzy enklawę, służącą m.in. do medytacji w ruchu. To ważne miejsce dla właścicieli, stanowi odpoczynek po pracy. Jako element stabilności związku zastosowano po dwa elementy (czerwone aksamitne siedziska i cyprysy).
Miejsce to jest również wykorzystywane do pracy z dziećmi nadpobudliwymi jak i wycofanymi, które potrzebują skupienia na precyzyjnym ruchu według określonych reguł. Dzieci jednocześnie wprowadzają dynamikę do tego miejsca, wynikającą z ich naturalnej żywiołowości.
Ponieważ właściciel ogrodu odstresowuje się słuchając „energetycznej” muzyki (hip- hop, hewi metal, rap i rock) obszar ten nie jest w stagnacji.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...