środa, 2 października 2019

Strefy według ba gua w projekcie ogrodu. Strefa 4 (bogactwo).·       Strefa 4 (bogactwo).

Główna część tego obszaru stanowi okrągły podest do ćwiczeń jogi i zabaw sensorycznych z dziećmi. Faktury i sposób ułożenia desek odwołują się do jin i jang. W kołach znajdują się poduszki do jogi w barwie czarnej i jasnoszarej.
Wokół prowadzi ścieżka sensoryczna do chodzenia na boso i z zamkniętymi oczami. Występują tam różne struktury: woda, żwir, trawa, piasek, kora, trawa bambusowa, blacha, duży otoczak, piasek.
Elementy drewniane są olejowane w mahoniowych barwach. W narożniku ustawiono dużą donicę w barwie złota z czerwoną śliwą. Część obszaru zajmuje, biały żagiel (ochrona przed słońcem), delikatnie poruszający się na wietrze.
W tej strefie będą się odbywać zajęcia relaksacyjne z udziałem mis nepalskich, gongów i instrumentów muzycznych oraz inne z zakresu arteterapii. Większość działań planuje się na podłodze. Można tu praktykować niektóre elementy Tai- Chi. Południową ścianę planuje się udekorować instalacjami wykonanymi z dziećmi, zdobienia powinny mieć charakter przejściowy.
Ta część ogrodu jest w znaczący sposób wyeksponowana, ponieważ stanowi dodatkowy element dochodu dla rodziny. Jednocześnie planowane działania nie mają w sobie dozy nośnika pobudzającego. Ich celem jest wnoszenie harmonii i powrotu do zdrowia psychicznego.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...