sobota, 9 stycznia 2016

Fehu czyli dobrobyt.Runa Fehu oznaczana jest litera F i jest to pierwsza runa otwierająca alfabet starszego futharku.
Symbolizuje bogactwo, dobrobyt, inwestycje, sukces ale też płodność i nową drogę, nowy cel, nowy sukces. Runa jest określana jako runa pieniężna ponieważ znaczeniowo związana jest z materią 
i obfitością. W znaczeniu wróżebnym oznacza zarówno powodzenie jak i bogactwo materialne, ale również awans i wszystko to co ma związek ze wzrostem, pomnażaniem. Fehu oznacza też poczucie wartości i zbliżenie się do realizacji swojego  upragnionego celu. Runa często też oznacza władze lub sprawowanie władzy. Runa Fehu symbolizuje dwie gałęzie lub dwa rogi krowie. 
Dosłowne znaczenie Fehu to bydło, ponieważ w przeszłości to ono było symbolem przedstawiającym bogactwo rodziny. Wszystkie należności, długi były wypłacane w bydle, które było miarą wartości i środkiem wymiany tak jak pieniądz dziś.
Runę  Fehu zatem z powodzeniem można stosować jako amulet (ma działanie też ochronne) i umieścić ją można w każdym obszarze, który chcemy wzmocnić. Jako amulet może nam pomóc w biznesie rozwijając go i pomnażając nasze dobra materialne. Runę można nosić w portfelu, postawić w obszarze partnerstwa czy tez rodziny.
Jeśli chcemy by pieniądze były stałym gościem naszego domu można w lewym górnym rogu naszego centralnego pokoju postawić piękny kamień zielony jadeit i to na nim narysować runę. Runa bardzo dobrze wzmacnia układ imunologiczny organizmu, ale też płodność. Pary pragnące potomstwa mogą taką runę wyhaftować na swojej pościeli lub piżamie. 
Runę możemy tez stosować wizualizacyjnie wyobrażając sobie dobrobyt , bogactwo i wszystko to czego pragniemy jako  coś co już mamy tu i teraz.
 


Powstały trzy okazy, ale jeden został obfocony.
Lubię te długie zimowe cienie, ale zimy nieszczególnie.
Przepraszam, za niebytność, ale komputer czeka na wizytę u kompudoktora.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...