czwartek, 19 września 2019

Żywioł Drzewa w Feng Shui.


                             Ten LAMPION prezentowałam również 9 lat temu.

Związki pięciu żywiołów w ogrodzie.

o   Drzewo

Żywioł drzewa dominuje w każdym ogrodzie, bowiem należą do niego wszystkie rośliny, mimo że ich barwy lub kształty mogą sugerować inne żywioły. Drzewo symbolizuje wzrost i ekspansję poprzez dążenie do ustawicznego rozrostu. Jego energia jest charakterystyczna dla wiosny i symbolizuje budzenie się organizmów do życia.
           Energia tego żywiołu powiązana jest ze wschodnią stroną świata, gdzie budzi się nowy dzień.
            Aby zharmonizować energię drzewa potrzebne jest współdziałanie wszystkich pozostałych żywiołów. Czasami należy to kompensować sztucznym doświetleniem terenu, które wprowadzi ożywiający element ognia.
Rośliny, które odpowiadają żywiołowi drzewa to gatunki zimozielone w tym drzewa iglaste lub inne o kształcie kolumnowym oraz rośliny łąkowe jak i zioła światłolubne.  Kształty roślin związanych z energią drzewa przypominają prostokąt. Najbardziej typowe cechy tych roślin to soczysta zieleń, szybki, ekspansywny rozrost roślin, duże zagęszczenie.  
Energię drzewa mają również meble drewniane, ratanowe, bambusowe i wiklinowe oraz wszelkie drewniane mostki, podesty, platformy, pergole, szczególnie te o kształcie kolumnowym oraz inne elementy dekoracyjne.
Żywioł ten możemy wzmocnić dodając żywioł wody, tak w formie naturalnej jak, barwie niebieskiej, czarnej lub meandrującej linii. Falisty żywopłot jest żywiołem drzewa jednak jego forma będzie nawiązywała do żywiołu wody.
Natomiast drzewo będzie sprzyjało żywiołowi ognia, działając na niego stymulująco poprzez małe elementy w barwie czerwieni, rośliny o czerwonych kwiatach i owocach, trójkątne i szpiczaste kształty, tak roślin jak i elementów wyposażenia ogrodu.
Jednocześnie należy unikać sąsiedztwa roślin i elementów związanych z żywiołem metalu, ponieważ działają na siebie destrukcyjnie. Nie należy łączyć drewnianych sztachet z metalowymi słupkami lub stawiać drewnianych krzeseł pod wierzbą płaczącą. Należy unikać nasadzeń o kształtach kulistych
z kolumnowymi.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...