środa, 25 września 2019

Strefy według ba gua w projekcie ogrodu. Strefa 1- kariera.


Strefa 1- Spójrz TUTAJ.


Po środku działki rozpościera się trawnik o falistych obrzeżach w całości obsadzony jest karmnikiem ościstym, tworząc miękki dywan, który nie wymaga koszenia. Trawnik zwęża się ku tyłowi, co optycznie wydłuża teren. Wokół niego znajduje się ścieżka wysypana żwirem w barwie beżu. Powoduje to swobodny przepływ energii Chi po całym obszarze działki. Obrzeża ścieżki i strumienia wykonano z naturalnych materiałów.
W nasadzeniach roślin i barwach zastosowanych elementów architektury ogrodu, uwzględniono żywioły związane z obszarami bagua. Wprowadzono również nasadzenia piętrowe, różnorodne struktury kształtów liści i kwiatów, tak aby wprowadzić harmonię jin i jang oraz cykl tworzący pięciu żywiołów.

·       Strefa 1 (kariera).

Brama wejściowa usytuowana jest po środku przedniej strony.
Przednia część działki znajduje się od wschodu, dlatego zastosowano płot z rurek bambusowych (wzmocnionych wewnętrznym stelażem) stosując element drzewa. Płot wznosi się centralnie nad wejściem i jest w kształcie „księżycowej bramy”. Zachęca do wejścia i dalszej eksploracji. Ponieważ działka znajduje się przy ulicy, dodatkowo w wejściu zastosowano dwustronne ażurowe drzwi.
Bambusowe rurki mają nie tylko stanowić ogrodzenie. Mogą w nich gniazdować ptaki i owady (jeśli właściwie się je przygotuje). Ażurowa konstrukcja płotu, daje wgląd na to co dzieje się na ulicy. Przed wejściem leży duży płaski otoczak stanowiący rodzaj przedproża.


Po przekroczeniu wejścia, dostrzegamy dużą azalię w żółtej barwie, pędzoną na pniu, umieszczoną w terakotowej donicy. U podnóża donicy jest posadzony rododendron w pomarańczowej barwie kwiatów. Kolory roślin po przekroczeniu bramy ożywiają, wnosząc pogodny nastrój. Jeśli kwiaty nie kwitną, rośliny przyciągają uwagę dużą plamą zieleni, kontrastującą z beżem żwiru i ceglanej barwy donicy.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...